DRONY RC / zdalnie sterowane [ UAV / BSP ]

Drony to bezzałogowe statki powietrzne - były stosowane wcześniej tylko do celów wojskowych. Dziś możemy się nimi bawić, jutro staną się najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem zarówno w handlu jak i marketingu. Zapraszamy do przygody z dronami.

Producenci: DJI, Syma, Walkera, WL
1
Dji Phantom 2 + H4-3D Gimbal v2
Dji Phantom 2 + H4-3D Gimbal v2

Producent: DJI

4 198,60 zł z VAT

Opis
Dji Phantom 2 H3-3D  V2
Dji Phantom 2 H3-3D V2

Producent: DJI

3 988,60 zł z VAT

Opis
Dji Phantom 3 4K
Dji Phantom 3 4K

Producent: DJI

5 458,60 zł z VAT

Opis
Dji Phantom 3 Advanced
Dji Phantom 3 Advanced

Producent: DJI

5 458,60 zł z VAT

Opis
Dji Phantom 3 Standard
Dji Phantom 3 Standard

Producent: DJI

3 778,60 zł z VAT

Opis
Quadcopter V686K 2.4GHz (kamera FPV WiFi 0.3MP HD, zasięg 150m)
Quadcopter V686K 2.4GHz (kamera FPV WiFi 0.3MP HD, zasięg 150m)

Producent: WL

284,05 zł z VAT

Opis
Syma X12S Nano 2,4GHz (zasięg do 20m)
Syma X12S Nano 2,4GHz (zasięg do 20m)

Producent: Syma

104,41 zł z VAT

Opis
Syma X13 Quadcopter 4CH 2,4GHz (zasięg ponad 30m)
Syma X13 Quadcopter 4CH 2,4GHz (zasięg ponad 30m)

Producent: Syma

132,91 zł z VAT

Opis
Syma X5 (radio 2.4GHz, zasięg do 50m)
Syma X5 (radio 2.4GHz, zasięg do 50m)

Producent: Syma

170,91 zł z VAT

Opis
Syma X54HC (kamera 2MP, 2.4GHz, funkcja zawisu, zasięg do 30m)
Syma X54HC (kamera 2MP, 2.4GHz, funkcja zawisu, zasięg do 30m)

Producent: Syma

270,75 zł z VAT

Opis
Syma X5SC (kamera HD 720p, 2.4GHz, zasięg do 50m)
Syma X5SC (kamera HD 720p, 2.4GHz, zasięg do 50m)

Producent: Syma

256,41 zł z VAT

Opis
Syma X8G 2.4GHz (kamera HD 5MP, radio 2.4GHz, zasięg do 100m)
Syma X8G 2.4GHz (kamera HD 5MP, radio 2.4GHz, zasięg do 100m)

Producent: Syma

711,55 zł z VAT

Opis
Syma X8W 2.4GHz (kamera FPV 0.3MP, radio 2.4GHz, zasięg do 50m)
Syma X8W 2.4GHz (kamera FPV 0.3MP, radio 2.4GHz, zasięg do 50m)

Producent: Syma

474,05 zł z VAT

Opis
1

Co to jest Dron?

Drony to potoczna nazwa bezzałogowych statków powietrznych (ang. UAV- Unmanned Aerial Vehicle) zwanych też bezzałogowymi systemami powietrznymi (ang. UAS- Unmanned Aerial Systems). Drony to jednostki zdolne do wykonywania lotów bezzałogowych. Operator jednostki latającej przebywa na ziemi i kieruje systemem zdalnie. W definicji dronów pochodzącej z Wikipedii możemy przeczytać, że drony nie są zdolne do zabierania na pokład pasażerów. Definicja ta, jak wiele innych związanych z obszarem bezzałogowych statków powietrznych, wydaje się już mało aktualna. Wystarczy odwiedzić serwis YOUTUBE.COM by przekonać się, że nie tylko militarne drony są zdolne do przewożenia pasażerów.

Drony (pol. BSP- Bezzałogowe Statki Powietrzne) są sterowane przez operatora przebywającego poza jednostką. Mogą one też wykonywać loty całkowicie autonomiczne. Sterowaniem jednostką zajmuje się wtedy komputer zlokalizowany na pokładzie i wyposażony w różnorodne czujniki/ sensory pozwalające mu na odnalezienie się w przestrzeni: GPS/ wysokościomierz/ czujniki soniczne/ czujniki laserowe/ czujniki termiczne (ang. NV- Night Vision). Zastosowanie dronów było początkowo wyłącznie ograniczone do celów militarnych.

W chwili obecnej technologie, dostępne wcześniej tylko dla wojska, stają się osiągalne dla każdego. Wcześniej, służące do obserwacji pola walki, duże i ciężkie jednostki zdolne też do prowadzenia działań bojowych (ang. UCAV- Unmanned Combat Air Vehicle), obecnie są zastępowane przez mikrodrony i nanodrony. Część tej technologii jest już dostępna dla nas wszystkich dzięki RCtotal.pl . Za przystępną cenę możecie nabyć, w naszym sklepie, jednostki zdolne do rejestrowania obrazu w wysokiej jakości: Full HD (720p, 1080i, 1080p) czy nawet 4K.

W Polsce projekty i badania nad BSP prowadzi wiele organizacji w tym Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Politechniki oraz wiele firm a w tym Remotevision Sp. z o.o. Siły powietrzne RP mają na wyposażeniu kilka dronów stosowanych głównie przez jednostki specjalne. Wiele systemów sterowania i transmisji obrazu dostępnych w rozwiązaniach wojskowych trafiło do przestrzeni cywilnej. W RCtotal.pl znajdziecie wiele rozwiązań typu FPV (ang. First Person View). Tego typu technologie, wymyślone dla wojska, pozwalają na transmisję obrazu bezpośrednio z jednostki będącej w powietrzu na ekran operatora. Osoba kierująca widzi obraz z kamery umieszczonej na dronie w czasie rzeczywistym co pozwala jej na precyzyjne wykonanie zdjęć czy zarejestrowanie zaplanowanego materiału filmowego. Filmowanie z zastosowaniem tego typu jednostek staje się coraz prostsze również dzięki coraz nowszym- intuicyjnym systemom sterowania. Rozwiązania wiodących producentów są wyposażone w wiele sensorów/ czujników w tym coraz bardziej doskonałe systemy pozycjonowania. Są one zdolne do samodzielnego startu, lądowania mogą też korygować błędy operatora czy nawet prowadzić lot autonomiczny (zaprogramowany) i odbywający się bez jego udziału. Operator czyli osoba latająca naszymi modelami może jednak w każdym momencie przejąć kontrolę nad zakupioną w naszym sklepie RCtotal.pl jednostką co niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo prowadzonej przez nią operacji powietrznej.

Drony nie tylko do zabawy

Drony są też wykorzystywane szeroko w badaniach naukowych i gospodarce. W zastosowaniach cywilnych mogą pełnić rolę przekaźników telekomunikacyjnych. BSP/ UAV wypierają też inne rozwiązania w reklamie i marketingu. Za pomocą zakupionych u nas produktów/ DRONÓW RC można wykonać profesjonalne zdjęcia obiektów, nieruchomości, instalacji technicznych, trudno dostępnych obszarów, rejonów klęsk żywiołowych. Warto o tym fakcie pamiętać podczas poszukiwania pracy. Umiejętność operowania dronem będzie przepustką do wielu ofert na współczesnym rynku. Warto jest zatem pomyśleć o zakupach w RCtotal.pl i kupić dziecku niedrogą zabawkę / jednostkę / model co pozwoli na poznanie tajników operowana (sterowania) dronami (UAV). Nowocześni rodzice, którzy się na to zdecydują znajdą w naszej ofercie wiele propozycji również dla siebie. Czy wyobrażacie sobie ćwiczenia i treningi z własnymi dziećmi. Jeśli tak to tylko z naszymi dronami będziecie mogli zarejestrować wszystkie ich poczynania, kolejne osiągnięcia, umiejętności a w końcu sukcesy. Wkraczamy w XXI wiek i ta szansa im się należy.

Drony RC są też wiernym kompanem osób które chcą się wyróżnić bądź pokazać coś niedostępnego lub wyjątkowego. Pozwalają one bowiem na zarejestrowanie wyjątkowych chwil nie tylko podczas ślubów, czy innych uroczystości ale przede wszystkim podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Dostępne technologie dają szansę na samotność, skupienie i wyjątkowość. Pozowanie nie jest już konieczne. Wystarczy, ze zabierzesz DRONA RC kupionego w RCtotal.pl i stajesz się wolny, niezależny od nikogo a w szczególności od operatora kamery, który będzie ci mówił co masz robić. Robisz po prostu to co chcesz i umiesz. Jesteś sobą, a dron z RCtotal podąża Twoim śladem i wie gdzie jesteś. UAV znalazły też zastosowanie w szeroko rozumianych mediach. Pozwalają one bowiem na retransmisję obrazu z w czasie rzeczywistym z zachowaniem doskonałej jakości obrazu. Rozwiązanie tego typu znajdziecie na stronie naszej firmy skierowanej do klientów profesjonalnych zapraszamy na: remotevision.pl

Sklep z dronami RCtotal.pl

W naszej ofercie mamy wiele propozycji wiodących na rynku firm i nietypowych własnych rozwiązań technicznych. Znajdziecie u nas najnowsze propozycje takich firm jak: CX, DJI, Dromida, Himoto, LRP, Nine Eagles, Syma, Thunder Tiger, Walkera, Wingsland, WL i wielu innych.

Zapraszamy do zakupów. Gwarantujemy najniższe ceny , najwyższą satysfakcję, najkrótsze terminy dostawy, profesjonalną obsługę i wsparcie techniczne.

Kategorie