Wizyta u ginekologa nie wiąże się z niczym przyjemnym dla żadnej kobiety, zwłaszcza dla tej, która idzie tam po raz pierwszy, bądź kiedy ma jakieś objawy, które ją niepokoją. Kiedy jednak należy iść do ginekologa i dlaczego? Odpowiemy na to pytanie w tym artykule.

Znajdź odpowiedniego lekarza dla siebie, popytaj wśród znajomych, bądź w sieci lekarza ze swojego miasta, który ma najlepsze opinie – wpisując w wyszukiwarkę hasła takie jak: ginekolog Nowy Sącz (przykładowo) www.ginekolog-rabalski.pl, znajdziesz adresy ginekologów z tego miasta a także opinie na ich temat. Nie martw się, na pewno wybierzesz odpowiedniego dla siebie!

Po raz pierwszy.

Między 14 a 16 rokiem życia powinna odbyć się pierwsza wizyta u ginekologa. Jeśli jesteś dziewicą, a badanie ma mieć charakter profilaktyczny, pamiętaj by poinformować o tym ginekologa. Prawdopodobnie przeprowadzi badanie za pomocą ultrasonografu – takie rozwiązanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i bardzo szybkie.

Gdy coś się dzieje.

Zaburzenia w miesiączkowaniu to najczęstsza przyczyna wizyt u ginekologa, zwłaszcza wśród młodych i starszych kobiet. Jakiekolwiek stany zapalne, plamienia, upławy, ból podbrzusza a nawet piersi – to symptomy, z którymi od razu kobieta powinna udać się do ginekologa.

Antykoncepcja.

Tylko lekarz ginekolog może przepisać Ci leki antykoncepcyjne, a jeśli jesteś dziewicą sprawdzi – czy na pewno nie ma przeciwwskazań do współżycia. Odpowiednio dobierze leki bądź inną metodę antykoncepcji.

Powodów do wizyt u ginekologa jest wiele i niczego nie powinno się bagatelizować. Co więcej, nawet gdy nic się nie dzieje, wszystko jest w porządku, to mimo wszystko, przynajmniej raz w roku powinno się przeprowadzić badanie ginekologiczne – szybko wykryty problem – szybko się zlikwiduje. Bez wychodzenia z domu, poprzez wyszukiwarkę znajdziesz odpowiedniego i najlepszego ginekologa dla siebie. Ginekolog Nowy Sącz – i po chwili już będziesz mogła podjąć decyzję, do którego ginekologa udasz się na swoją pierwszą, bądź kolejną wizytę. Dobry ginekolog, z profesjonalnym sprzętem to wielki skarb!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *